WŁODZIMIERZ MATUSZAK

Facebook

W 2010 roku Włodzimierz Matuszak obchodził 35-lecie swojej pracy artystycznej.
10 września w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się premiera sztuki Bogusława Schaeffera "Kaczo" połączona z benefisem aktora.

"Kaczo" Bogusława Schaeffera to pełna humoru opowieść o teatrze. O jego istocie i prawach jakimi się rządzi. O teatrze, którego przesłanie trzeba odgadnąć, który niczego nie podaje na talerzu, który emocjonalnie i intelektualnie pociąga widza za sobą.

Główny bohater, grany przez Włodzimierza Matuszaka, to Showman - targany namiętnościami wielki artysta, który w szalenie zabawny, czasem sarkastyczny, a momentami i okrutny sposób wciąga widza w swoją opowieść. Obnaża wkradający się banał, płytkość czy małostkowość.

Ale to także opowieść o zagubieniu, i chęci zaistnienia na scenie oraz marzeniach i ich zderzeniu ze światem. Dialog między mistrzem i jego uczniami. O teatrze, który coś mówi, ale nie mówi o tym, o czym mówi, przynajmniej nie bezpośrednio.

Obok Włodzimierza Matuszaka w spektaklu występuje Karolina Nolbrzak (Ona) i Robert Wabich (On). Reżyseria: Karolina Nolbrzak. Muzyka: Filip Kuncewicz.